• Igrzyska Sierakowice 2017 r.

• 27.06.2017 12:03
        • W dniach 7.8.9.06.2017 r. odbyły się co roczne zawody w Sierakowicach. Dzieci oraz młodzież ze szkół podstawowych i gmnazjów z Gminy Sierakowice, rywalizowały ze soba w wielu sportowych konkurencjach. Ostatecznie Zespół Szkół w Tuchlinie zajął:

Kategoria Szkoły Podstawowe: III Miejsce;

Kategoria Gimnazjum: III Miejsce;

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w albumie szkoły.

• Chmielno - Wizyta w Muzeum Necla

• 20.05.2017 09:37
        • 25 kwietnia 2017 roku uczniowie klas I - III po obejrzeniu w GOK w Chmielnie pokazu z bańkami w roli głównej pt: " Historie bańkami pisane" udali się do Muzeum Ceramiki Necla. Tam dzieci zapozanały się z historią oraz garncarskimi tradycjami rodziny Neclów.
        • DZIEŃ Z ŻYCIA PSZCZOŁY I PSZCZELARZA

• 08.05.2017 10:00
        • 5 maja 2017 r. przedszkolaki oraz klasy I-III brały udział w warsztatach pszczelarskich. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podzczas warsztatów uczniowie poznali pracę pszczelarza, dowiedzieli się jak wybiera się miód z ula oraz do czego służy podkurzacz. Poznali zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyli się odróżniać pszczołę od osy. Na koniec wszyscy pomalowali figurkę gipsową oraz degustowali miód.
        • Udział uczniów klasy III w akcji Sadzimy 1000 drzew na minutę

• 05.05.2017 08:11
        • 29 kwietnia 2017 roku przedstawiciele klasy III : Marta, Eliza, Kamil i Gabryś wraz z wychowawcą wybrali się do Zdunowic koło Sulęczyna, by wziąć udział w akcji sadzenia lasu. Organizatorem i gospodarzem inicjatywy było Nadleśnictwo Lipusz.  Na miejscu zebrała się spora grupa dzieci, młodzieży , dorosłych, strażaków, leśników z wójtem gminy Sulęczyno panem Bernardem Gruczą na czele. Około 50 osób. Po krótkim przeszkoleniu przez leśników wszyscy wzięli się z zapałem do pracy. Las w oddziale leśnym 209b  powiększył się o całkiem spory młody zagajnik sosnowy. Po zakończonej pracy leśnicy zorganizowali poczęstunek: był grill, napoje, ciasto drożdżowe oraz każdy uczestnik sadzenia otrzymał na pamiątkę drzewko - sosnę czarną do posadzenia przy domu. Była to wspaniała impreza.