• Chmielno - Wizyta w Muzeum Necla

• 20.05.2017 09:37
      • 25 kwietnia 2017 roku uczniowie klas I - III po obejrzeniu w GOK w Chmielnie pokazu z bańkami w roli głównej pt: " Historie bańkami pisane" udali się do Muzeum Ceramiki Necla. Tam dzieci zapozanały się z historią oraz garncarskimi tradycjami rodziny Neclów.
      • Uczniowie klas I - III po obejrzeniu w GOK w Chmielnie pokazu z bańkami w roli głównej pt: " Historie bańkami pisane" udali się do Muzeum Ceramiki Necla. Tam dzieci zapozanały się z historią, garncarskimi tradycjami rodziny Neclów oraz wzornictwem występującyn na ich ceramice. Następnie przeszły do warsztatu, w którym znajdowały się koła garncarskie. Przyglądały się z podziwem jak powstają z kawałka gliny piękne wazony.Poznały podstawowe zasady, a nawet tajniki pracy garncarza. Samodzielnie mogły też popróbować tej trudnej sztuku i samodzielnie wykonać gliniane naczynie na kole garncarskim. Przypatrywały się też pracy malarki, która specjalnym narzędziem, wykonanym z gliny malowała wzory na wykonanych w pracowni dzbankach, wazonach, kubkach i innych naczyniach. Na koniec wszyscy udali się do pomieszczenia, w którym znajdowały się piece do wypalania glinianych naczyń. Tam też uczniowie mogli zaopatrzyć się w pamiątki z pobytu w muzeum czyli mogli kupić wazoniki, świeczniki, dzbanuszki. Było w czym wybierać. Wszyscy opuszczali muzeum bardzo  zadowoleni. To był udany wyjazd.