• Dzień eksperymentów w zerówce

• 04.05.2017 17:18
        • 4 maja zajęcia dydaktyczne w oddziale zerowym oparte były na eksperymentach. Dzieci wzięły udział w doświadczeniu z użyciem suszarki i piłeczki, która unoszona powietrzem "wystrzeliła" w powietrze po zetknięciu z otworem rolki. Uczniowie zaobserwowali też, jak kawałki folii aluminiowej reagują pod wpływem naelektryzowanego balona, a także przekonali się, że po wbiciu ołówka w woreczek pełen wody, ciecz nie wyleci z niego, jeżeli ten będzie w środku. Zadziwiające okazało się również doświadczenie ze znikającą monetą, gdzie pod pustą szklanką pieniążek był widoczny, natomiast po napełnieniu naczynia wodą- nie. Zdjęcia dostępne są w albumie fotograficzym.
        • Historie Bańkami Pisane

• 27.04.2017 08:42
        •   25 kwietnia był niesamowitym dniem dla najmłodszych dzieci z naszego przedszkola! Z samego rana wyruszyliśmy do Chmielna na "Pokaz baniek mydlanych".  Przedszkolaki oglądały pokaz ogromnych oraz mnóstwa mniejszych, ale bardzo kolorowych baniek.
          Niektórzy zostali zamknięci  w BAŃCE!!!!
          Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!
        • Wycieczka na plac zabaw ŁOBUZIAK

• 25.04.2017 20:54
        • 25.04.2017 r. dzieci z oddziału zerowego wybrały się na wycieczkę. Dzięki zaproszeniu i życzliwości właścicieli sali zabaw ŁOBUZIAK w Sierakowicach, to właśnie tam mogliśmy spędzić całe dwie godziny w przyjaznej atmosferze. Mimo zmęczenia ciągłym bieganiem i skakaniem, dzieci były aktywne do ostatnich chwil pobytu. Uśmiechy na małych twarzach wywołały zjeżdżalnie, zabawa na "palmowej karuzeli", a przede wszystkim "kąpiel" w kolorowych piłeczkach. O tym, czy uczniowie byli zadowoleni, mogą się Państwo przekonać oglądając zdjęcia z wyjazdu w albumie fotograficznym. :-)
        • Słodkości od zajączka w zerówce

• 18.04.2017 11:19
        • Choć Wielkanoc zaczyna się nieco później, dzieci z zerówki miały okazję poczuć jej przedsmak w środę 12 kwietnia, kiedy to ostatni raz przed przerwą świąteczną pojawiły się w szkole. Po powrocie ze stołówki na dzieciaczki czekała niespodzianka. Gdy otworzyły drzwi klasy, ich oczom ukazała się sala usłana cukierkami i jajeczkami czekoladowymi. Dzieci podejrzewają, że prezenty zostawił zajączek, który najprawdopodobniej do sali dostał się przez uchylone okno... :-) Zdjęcia dostępne są w albumie fotograficznym.
        • Konkurs mitologiczny

• 11.04.2017 10:35
        • Dnia 24 marca 2017r. w Liceum Ogólnokształcacym w Kartuzach odbył się kolejny konkurs mitologiczny szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego. Konkurs obejmował zakres mitologii greckiej Parandowskiego.Nasi uczniowie pokonali wszystkich zajmując czołowe miejsca. Nadmienic trrzeba że  również walczyli z uczniami szkół średnich. Niezwyciężona to Olga Koszalka z klasy 2 gimnazjum oraz jej  kolega z klasy Marszk Daniel otrzymał wyróżnienie.GRATULACJE!!!!