• IV Literacka Wanoga

• 05.06.2018 16:13
        • Dnia 4 czerwca 2018 roku uczniowie kl. VI, uczęszczajacy na zajecia z  j. regionalnego kaszubskiego ze SP w Tuchlinie wzięli udział w IV Wanodze Literackiej. W tegorocznej wanodze udział wzięło 7 SP z powiatu karstuskiego. Start wanogi rozpoczął sie przy Kamieniu Diabelskim w Nowej Hucie a zakończył się na placu przy Leśniczówce w Mirachowie. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, otrzymali mapki zadaniowe oraz paszporty do wypełnienia, (za które można było uzyskać max. 26 pkt) i ruszyli czerwonym szlakiem w trasę Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, gdzie musieli wykonać przeróżne zadania. Na mecie odbyło sie wspólne grillowanie. Grupy czytały również w j. kaszubskim utwory zwiazane tematycznie z lasami Mirachowskimi (m.in. z powiesci A. Majkowskiego) oraz legendy dot. "diabelskich kamieni"  na Kaszubach. Każda  ze szkół zaśpiewała kaszubską pieśń pt.: "Lubny goscu". Po podsumowaniu wyników jury przyznało grupie z naszej szkoły III miejsce.

Zabawa była wspaniała!

• Eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”

• 18.04.2018 19:57
        • W piątek 13 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. Konkurs odbywał się w pięciu kategoriach: Przedszkole, klasy I-III szkół podstawowych. klasy IV-VI szkół podstawowych, klasa VII i gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Recytatorów oceniało jury w składzie: Aleksandra Maciborska- Pytka- Dyrektor Kartuskiego Centrum Kultury Irena Kulwikowska- wieloletnia Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach, oraz Emilia Reclaf- regionalistka.

Uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w każdej z kategorii będą reprezentować gminę Sierakowice w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 19 kwietnia o godz. 10.30 w Kartuskim Centrum Kultury.

Wszystkim recytatorom gratulujemy, a osobom, które będą nas reprezentować życzymy powodzenia!

Nagrodzeni z naszej szkoły w poszczególnych kategoriach:

Kategoria klas I-III szkół podstawowych

Wyróżnienie: Emilia Krefta