• Kaszubskie śpiewy w Jelonku

• 16.10.2017 18:31
        • Dnia 11 pażdziernika do SP w Jelonku zjechali się młodzi wokaliści z gminy Sierakowice, by zaprezentować swój talent wokalny i kaszubski. Równiez uczniowie z naszej szkoły spróbowali swoich umiejętności. Wyniki kształtowały sie następująco:
          Kategoria zespoły wokalne przedszkola i zerówki, uczniowie z naszej szkoly w składzie: Labuda Olga, Zblewska Maja, Ratajczak Klaudia, Szulfer Joanna, Myszk Rozalia zajęli II miejsce.
          Kategoria zespoły wokalne klasy I-III SP w składzie: Labuda Jan, Labuda Stanisław, Czaja Tymoteusz, Roszkowska Agnieszka, Bronk Agnieszka, Bronk Marta, Mielewczyk Julia zajęli
          I miejsce.

Kategoria soliści klasy IV-VII, III miejsce zajęła Aneta Mielewczyk, natomiast w kategorii zespoły wokalne klasy IV-VII, II miejsce zajęły Niklas Paulina i Knut Maja. Zwyciężcom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym w Kamienicy Szlacheckiej.
          Zdjęcia w galerii!.
        • Dzień pieczonego ziemniaka

• 11.10.2017 22:42
        • Dnia 26 września uczniowie klasy VII uczęszczajacy na język kaszubski zorganizowali "Dzień pieczonego ziemniaka", korzystajac z uprzejmości Państwa Kordów z Tuchlina ognisko odbyło się u gospodarzy, gdzie uczniowie nie tylko upiekli ziemniaki i usmażyli kiełbaski, ale też miło spędzili czas na grach i zabawach. Podobnie uczniowie klas V i VI, tym razem u Państwa Lis w Tuchlinie obchodzili tradycyjny "Dzień pieczonego ziemniaka". Gospodarzom dziękujemy za życzliwość i gościnność! Zdjęcia można obejrzeć w galerii.
        • Zachęcajmy dzieci do czytania!

• 28.11.2017 11:01
        •                 Szkoła Podstawowa w Tuchlinie przystąpiła do "Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa". Jego głównym celem jest dążenie do wzrostu czytelnictwa. Dzięki przystąpieniu do projektu Biblioteka Szkolna wzbogaci się o wiele nowych, ciekawych pozycji książkowych.
                          19 września 2017r. rodzice, podczas pierwszego w tym roku szkolnym zebrania, wysłuchali listu skierowanego do nich. Odczytała go jedna z uczennic naszej szkoły. List miał uświadomić rodzicom, jak ważną rolę pełni czytanie w procesie rozwoju ich dzieci i zachęcić ich do wspólnego czytania z pociechami. Goście otrzymali również ulotki zawierające rady dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci czytały.

List do Rodziców:

• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2017/2018

• 22.09.2017 20:46
        • Dnia 20 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Tuchlinie odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018. Kandydatami byli: Kacper Wenta z kl. V, Zuzanna Wolska z kl. VI, Kinga Król i Szymon Wenta z kl. VII oraz Daniel Marszk i Marzena Mielewczyk z kl. III gimnazjum. Po zaciętej walce Marzena Mielewczyk i Szymon Wenta otrzymali taką samą ilość głosów. Następnego dnia odbyły się dodatkowe wybory w wyniku, których przewodniczącym SP w Tuchlinie został Szymon Wenta, zastępcą natomiast Marzena Mielewczyk. W wyniku głosowania opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostali Pan Artur Formela oraz Pani Brygida Knopik. Zwyciężcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy!.
        • Wycieczka Szkolna Wrocław - Praga - Skalne Miasto

• 27.06.2017 12:22
        • W dniach 29.05.2017 r. - 03.06.2017 r. w Zespole Szkół w Tuchlinie została zorganizowana wycieczka szkolna do Pragi. Wszystko nie mogłoby się odbyć, gdyby nie pomoc Wójta Gminy Sierakowice, Tadeusza Kobieli oraz Rady Rodziców, którzy sfinansowali częśc wycieczki. Dzieci i młodzież mogła zwiedzić między innymi Afrykarium, Stare Miasto we Wrocławiu, Zamek Książ, Pragę, Skalne Miasto, czy też wspiąć się na Śnieżkę.

Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć w albumie szkoły.