• Głośne czytanie

• 23.03.2017 10:28
        • Dnia 23.03.2017 Pani Irena Pezda zaprosiła dzieci z oddziału zerowego na zajęcia głośnego cztania. Słuchacze poznali między innymi wiosenne przygody Jędrka i jego przyjaciela Leśnego Niedźwiadka, a także zasady zachowania się podczas burzy. Dzieci po powrocie do klasy opowiedziały swojej wychowawczyni o tym, jak niebezpieczne jest zbliżanie się do ptasiego gniazda oraz wyjaśniły, czym jest telewizor i dlaczego chmury mają różne kształty. A oto wnioski plynące z zajęć:
          - Nigdy nie zabieraj i nie psuj pustych gniazd! Na pewno ktoś w nich mieszka.
          - Rośliny odkopane spod śniegu trzeba zawsze przykryć z powrotem. Śnieg jest dla nich jak ciepła kołderka.
          - Podbiał jest leczniczym kwiatkiem. Jeśli ktoś kaszle, trzeba zaparzyć kwiaty podbiału i napar pić trzy razy dziennie malymi łyczkami.
          - Kiedy słońce wspina się do góry- to znazy, że jeszcze nie minęło południe, a pierzaste obłoki wróżą deszcz.
          - Ptasie mamy są płochliwe, nie dotykaj gniazd ani jajeczek.
          - Piorun uderza w najwyższy punkt, dlatego nigdy nie chowaj się pod drzewami w czasie burzy.
          Dzieci wraz z wychowawcą serdecznie dziękują za cenną lekcję.
        • Konkurs ,,Stok nie jest dla bałwanów"

• 16.03.2017 19:04
        • Dnia 17.02.2017r. w naszej szkole zorganizowano konkurs pt. ,,Stok nie jest dla bałwanów”. Miał na celu promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

W konkursie wzięło udział 6 osób, każdy uczestnik otrzymał nagrodę książkową.

Z klasy IV: Kacper Ratajczak

Z klasy III: Eliza Krefta, Kamil Wenta, Agata Wolska, Natalia Syldatk,

Z grupy pięciolatków: Klaudia Ratajczak

Organizatorzy:

Izabela Węsierska- Langa

Sylwia Lejk

• " Zielony Kopciuszek"- wycieczka przedszkolaków.

• 16.03.2017 12:37
        • 14.03.2017 r. przedszkolaki wybrały się do Kartuz na interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci pt. “Zielony Kopciuszek”, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniósł dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypominał najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczył jak o nią dbać. Utrwalił i poszerz wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci utrwaliły zasady segregacji, obowiązujące w danej gminie. Ponadto spektakl podkreśl, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją.

• Głośne czytanie

• 21.02.2017 17:21
        • 21 lutego sześciolatki przeniosły się w świat bajek, których treść miały okazję usłyszeć od uczennic klasy III gimnazjum. Dzieci poznały bajeczkę o zaginionej paczce oraz pełną emocji opowieść: "Święty roczek". Serdeczne podziękowania od zerówki i wychowawcy dla organizatorki-  Pani Ireny Pezdy.
        • Świąteczne śledztwo

• 02.01.2017 20:07
        • 2. grudnia odbyła się wycieczka do Kartuskiego centrum Kultury na przedstawienie pt. ,,Świąteczne śledztwo”. Nasze kochane 3-4 latki, 5latki oraz 6 latki przeniosły się do zimowego miasteczka Laponii, w którym doszło do porwania świętego Mikołaja. Mali widzowie wcielili się w rolę detektywów i wspólnie z aktorami odnaleźli zaginionego Mikołaja. Zapraszamy do objerzenia zdjęc w albumie fotograficznym.