• Historia Szkoły Podstawowej w Tuchlinie

• Według kroniki szkolnej pierwsze wzmianki o szkole sięgają 1856 roku. Materiały i ziemie pod budowę szkoły dostarczył ówczesny właściciel  ziemski von Łaszewski. Do obwodu szkolnego należały: Tuchlino, Rębienica, Karłowo, Kujaty i Tuchlinek. Szkoła działała wtedy w zaborze pruskim. Nauka w szkole trwała podczas I Wojny Światowej, po jej zakończeniu, aż do wybuchu II wojny Światowej. Po zakończeniu działań wojennych 1 października 1945 wznowiono działalność Publicznej Szkoły Powszechnej w Tuchlinie. Nauka odbywała się w dwóch budynkach szkolnych. Stan ten trwał do roku 2000 kiedy Szkoła Podstawowa w Tuchlinie uzyskała nowy obiekt. Uczniowie rozpoczęli naukę w nowym budynku. W roku 2003 powołano Zespół Szkół w Tuchlinie. Od 1 września w budynku szkolnym rozpoczęli naukę uczniowie Gimnazjum w Tuchlinie. W roku 2017 w związku z reformą szkolnictwa Zespół Szkół w Tuchlinie został przekształcony w Szkołę Podstawową z oddziałami gimnazjalnymi. W tym samym roku oddano do użytku nowoczesną salę gimnastyczną wraz z pomieszczeniami dla oddziałów przedszkolnych oraz nowoczesną salą komputerową i funkcjonalną biblioteką szkolną.