• Eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”

• 18.04.2018 19:57
      • W piątek 13 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. Konkurs odbywał się w pięciu kategoriach: Przedszkole, klasy I-III szkół podstawowych. klasy IV-VI szkół podstawowych, klasa VII i gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Recytatorów oceniało jury w składzie: Aleksandra Maciborska- Pytka- Dyrektor Kartuskiego Centrum Kultury Irena Kulwikowska- wieloletnia Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach, oraz Emilia Reclaf- regionalistka.

Uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w każdej z kategorii będą reprezentować gminę Sierakowice w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 19 kwietnia o godz. 10.30 w Kartuskim Centrum Kultury.

Wszystkim recytatorom gratulujemy, a osobom, które będą nas reprezentować życzymy powodzenia!

Nagrodzeni z naszej szkoły w poszczególnych kategoriach:

Kategoria klas I-III szkół podstawowych

Wyróżnienie: Emilia Krefta