Pod koniec ubiegłego roku szkolnego uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w konkursie "Trzeźwy umysł". W połowie września dowiedzieliśmy się, że nagrody w tym konkursie zdobyli: Dominik Popowicz z klasy III i Maciej Szczypior z oddziału przedszkolnego. Uczniów do konkursu przygotowały Mirona Rafalska i Izabela Węsierska - Langa.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "TRZEŹWY UMYSŁ"
DZIEŃ TRZECIOKLASISTÓW
- 42
18 września klasa III miała swoje święto. Postanowiła je spędzić wraz z wychowawczynią w pięknych okolicznościach przyrody - w gospodarstwie Państwa Izabeli i Adama Pobłockich. Czekało tam na nas wiele atrakcji: ognisko i pieczenie kiełbasek, zabawy na huśtawkach, gra terenowa z zagadkami oraz samodzielne wykonanie zabawki - slime. Mieliśmy też sposobność spróbowania swoich sił na torze przeszkód, który przygotował dla nas pan Adam. Państwo Pobłoccy na zakończenie gościny poczęstowali nas owocami z własnego sadu oraz słodyczami. Dodatkowo nasza klasa otrzymała ogrodowe dary jesieni do klasowego kącika przyrody. To był bardzo udany dzień.
ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
15. września obchodziliśmy po raz dziesiąty Międzynarodowy Dzień Kropki, jako, że przypadało to w sobotę, w naszej szkole ten dzień uroczyście obchodziliśmy w poniedziałek 17 września. Dzień Kropki jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nauczyciele klas I - III zorganizowali tego dnia dla swoich uczniów wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka. Uczniowie, którzy tego dnia przyszli do szkoły w ubraniach w kropy, kropki i kropeczki najpierw obejrzeli film o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Film ten został nakręcony na podstawie książki Petera Reynoldsa pt: "The Dot". I to właśnie ta historia była inspiracją do powstania Międzynarodowego Dnia Kropki. Następnie nasi uczniowie zamienili się w małych artystów: malowali kropkowe tapety, wykonywali obrazki z kropek, wyczarowywali z kropki magiczne rzeczy, nie bali się ani farbek, ani kredek, pisaków, czy też plasteliny. Tworzyli z wielką radością i zapałem kropkowe dzieła, opowiadali co one przedstawiają, a nauczyciele wszystkie prace z uśmiechem wieszali na gazetkach szkolnych. Nie zabrakło też kropkowej matematyki. Dzieci grały w grę "Obrysuj kropki"- rzucały kostką, obrysowywały kropki i liczyły swoje punkty. Na zakończenie dnia każdy uczeń mógł pozować do zdjęcia w fotobudce - oczywiście całej w kropki:) Radości było co niemiara.
ZMIANA W ZASADACH PŁATNOŚCI ZA DOŻYWIANIE DZIECI
Szanowni Rodzice
W związku z nowymi zasadami opłat za posiłki, prosimy o zapoznanie się z tekstem i instrukcją dotyczącą wysłania przelewu za posiłki, założenia konta i rejestracji w celu logowania się w systemie. Założenie konta w systemie pozwoli państwu na sprawne dokonywanie wpłat i możliwość zgłoszenia nieobecności dziecka, a tym samym dokonać kompensaty wpłaconych środków. Wszystkie informacje znajdą państwo na stronie internetowej :
www.smacznesierakowice.pl
Mamy nadzieję że nowy system płatności nie przysporzy państwu trudności, a w razie problemów czy też braku możliwości skorzystania z internetu prosimy zwrócić się do sekretariatu szkoły w celu zgłoszenia niedogodności bądź bezpośreni kontak e-mailowy : smacznesierakowice@wp.pl lub tel. 503 800 378
INFORMACJA O DOŻYWIANIU W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
Szanowni Rodzice, Opiekunowie dzieci
Informujemy, iż została utworzona strona www. dotycząca dożywiania w szkołach, oddziałach przedszkolnych/przedszkolach w gminie Sierakowice na którą zapraszamy - www.smacznesierakowice.pl - na stronie znajdują się informacje m.in. na temat w jaki sposób odbywają się płatności, dokładna instrukcja dla wszystkich chętnych rodziców dzieci, które chcą zakupić posiłki - w jaki sposób należy dokonywać płatności, e-bok, aktualne menu, oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące dożywania. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu e-mailowego bądź telefonicznego pod nr 503 800 378.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAPOZNANIE SIĘ Z NASZĄ STRONĄ.
Forest Park Załakowo, Klasa II gimnazjum.
Klasa II gimnazjum na zakończenie roku szkolnego 2017/2018 zafundowała sobie troszeczkę adrenalinki;), udając się do Forest Parku w Załakowie. Bawiliśmy się wspaniale, a po atrakcjach w parku skorzystaliśmy z gościnności resortu "Na Gwizdówce", gdzie przygotowano dla nas ognisko i oczywiście kiełbaski. Polecamy!
DWUDNIOWA WYCIECZKA KLAS I-III DO GOLUBIA -DOBRZYNIA I TORUNIA
W dniach 13-14 czerwca 2018 r. uczniowie klasy I, II i III pojechali na dwudniową wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem krzyżackiego zamku w Golubiu - Dobrzyniu. Z wielkim zainteresowaniem wszyscy słuchali opowieści o turniejach rycerskich, oglądali pomieszczenia dla rycerzy, ich zbroje, broń, a także narzędzia tortur stosowane w dawnych czasach. Tam też dzieci zakupiły stosowne pamiątki - repliki kuszy, łuków, mieczy oraz proce.
Po przyjeździe do Torunia spotkali się z panią przewodnik, która oprowadzała nas po pięknym Toruniu. Uczniowie podziwiali stare mury obronne, baszty i bramy wjazdowe do miasta. Dowiedzieli się też o różnych sposobach obrony miasta np. oblewanie wroga gorącą kaszą, smołą czy posypywanie piaskiem. Idąc w kierunku Rynku Staromiejskiego przechodzili koło pięknej kamienicy, w której urodził się Mikołaj Kopernik, katedry świętych Janów z zegarem flisaczym i największym średniowiecznym zegarem wykonanym ze złota, srebra i cyny ofiarowanej przez torunian, a posiadającym tylko jedną wskazówkę. Idąc dalej widzieli figurę osła - dawne narzędzie kary za drobne przewinienia, monumentalny pomnik wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika wskazującego jedną ręką niebo, a w drugiej trzymającego dawny przyrząd astronomiczny: astrolabium, figurę psa Filusia pilnującego melonik i parasol swojego pana profesora Filutka, bohatera czasopisma Przekrój. Idąc wzdłuż murów obronnych zachwycali się kolorowymi rzeźbami mieszczan znajdującymi się w jego wnękach. Dotarli do ławeczki z posągiem pani Elżbiety Zawackiej, pseudonim ZO, oficera Armii Krajowej, jedynej kobiety wśród cichociemnych, pracownika naukowego oraz Honorowej Obywatelki Torunia.
Ratusz Staromiejski, herb Torunia, Fontanna Flisaka i osiem żab, a także metalowy kot na dachu to też miejsca, które zachwyciły wszystkich. Toruń to miasto pełne legend, no i kojarzące się przede wszystkim z piernikami. Nadeszła wreszcie pora na zajęcia w Piernikowej Chatce i samodzielne wykonanie pierników. To była prawdziwa frajda dla wszystkich, nawet opiekunów wycieczki. Po tak aktywnym dniu nasza grupa udała się na obiadokolację, a zaraz potem nastąpiło zakwaterowanie w hotelowych pokojach. Wieczór był bardzo miły i wesoły. Szkoda, że trwał tak krótko. Rano, po wykwaterowaniu się i śniadaniu, pojechali wszyscy do Geodium oglądać przepiękną wystawę poświęconą naszej planecie Ziemi. Na koniec pobytu w Toruniu należało jeszcze obejrzeć XIX wieczne forty, by potem udać się do Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach i posłuchać bardzo ciekawego wykładu o Słońcu, Gwiazdach i badaniach kosmosu. Wszyscy wracali do Tuchlina bardzo zadowoleni. Podczas dwudniowego pobytu w Toruniu bardzo dużo widzieli, słyszeli i teraz mają o czym w domu opowiadać. Zdjęcia z wycieczki można oglądać w galerii.
Moje ulubione zwierzątko - rozstrzygnięcie konkursu
8 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moje ulubione zwierzątko" - oto wyniki:
I miejsce:
Alicja Migowska
Agata Reszka
Marcel Mielewczyk
II miejsce
Rozalia Myszk
III miejsce
Ewelina Płotka
Aleksander Tandek
Wyróżnienia: Milena Myszk i Fabian Lis
Do konkursu zgłoszono łącznie 30 prac - pozostałe dzieci otrzymały nagrody pocieszenia. Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Samorząd Szkolny oraz SKO.
Organizatorzy
Izabela Węsierska -Langa
Katarzyna Myszk
VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego "English Fun".
Dzisiaj w SP w Mojuszu odbył się VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego "English Fun". Uczniowie ze Szkół Podstawowych gminy Sierakowice wykazali się znajomością wiedzy zarówno leksykalno-gramatycznej, jak i wiedzy dotyczącej kultury krajów anglojęzycznych. Frekwencja dopisała.Test składał sie z 50 pytań. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Korda z kl. IV, Konrad Szczypior z kl. V, Kacper Migowski z kl. VI oraz Paulina Korda z kl. VII. W tym roku nie udało się zająć podium
ale na pewno uczniowie rozwinęli swoje zdolności językowe.
UROCZYSTOŚĆ POSADZENIA DĘBU KATYŃSKIEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W TUCHLINIE
13 kwietnia 2018 roku Szkoła Podstawowa w Tuchlinie uhonorowała Dębem Pamięci ppor. Józefa Skorowskiego. Uroczystość rozpoczęła się akademią przygotowaną przez uczniów, którzy opowiadali o tym, co wydarzyło się w Katyniu. Wśród ofiar, które zginęły znalazł się ppor. Józef Skorowski – pełniący czternaście lat funkcję kierownika szkoły w Tuchlinie. Występ zakończył się wkopaniem Dębu Pamięci i odsłonięciem pamiątkowej tablicy.