• DZIEŃ SENIORA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W TUCHLINIE

• 23.01.2018 11:07
      • Dnia 20 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora. Tego dnia do naszej szkoły licznie przybyli Babcie i Dziadkowie na wspólne świętowanie.
      • W sobotę 20 stycznia 2018r. o godz. 1400 uroczystą Mszą Świętą w naszym kościele rozpoczęliśmy obchody Dnia Seniora. Wszyscy zaproszeni goście w liczbie 190 osób zgromadzili się na nowej sali gimnastycznej. Babcie i dziadkowie zajęli miejsca przy stołach na płycie boiska, rodzice i uczniowie zasiedli na trybunach. O godz. 1500  miejscowa kapela muzyczna przygrywała seniorom. Na samym wstępie uroczystości wszystkich zebranych przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuchlinie Jarosław Jóskowski. Po przywitaniu głos zabrał Wójt Gminy Sierakowice Pan Tadeusz Kobiela, który w ciepłych słowach w języku kaszubskim dziękował seniorom za ich wkład w wychowanie nowych pokoleń i życzył długich lat w zdrowiu.  Następnie uczniowie oddziałów przedszkolnych pod nadzorem Pań Ilony Płotka oraz Izabeli Węsierskiej-Langa dali popis swoich talentów artystycznych. Po występach przedszkolaków przyszedł czas na DKZPiT "Tuchlińskie Skrzaty", które w dwóch odsłonach zaprezentowały folklor kaszubski oraz gry i zabawy dziecięce. Zespół jak zwykle przygotowali Pani Irena Warmowska oraz Pan Jan Baska. W kapeli występowali jeszcze Pani Gabriela Nowicka, Maria Koszałka oraz Paulina Korda. Po części kaszubskie swój talent muzyczny zaprezentowali uczniowie: Marzena Milewczyk, Agnieszka Wenta, Paulina Niklas, Kinga Król, Bartłomiej Lis oraz Szymon Wenta, którzy acapella na dwa głosy zaśpiewali piosenkę Leonarda Coehna "Alleluja". Wszyscy zgromadzeni byli zachwyceni występami uczniów. W dalszej części słowa życzeń do Seniorów skierował sołtys Sołectwa Tuchlino Wojciech Koszałka, część artystyczną zakończył występ Marii Koszałka, która zaśpiewała kaszubską kolędę dla tych, którzy nie mogli przybyć tego dnia do nas. Na zakończenie swoje życzenia złożył dyrektor szkoły a kapela odegrała seniorom: "100 - lat". W dalszej części seniorzy posilili się obiadem i kawą ze słodkościami a następnie zachęceni piękna muzyką tańczyli. Uroczystość Dnia Seniora zakończyła się w godzinach wieczornych. Serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej ora Radzie Sołeckie Sołectwa Tuchlino za wsparcie finansowe udzielone w celu zorganizowania tej uroczystości. Podziękowania kierujemy również do pracowników i nauczycieli szkoły Pań: Elżbiety Krefta, Danuty Zaworskiej, Teresy Węsierskiej, Bożeny Labuda, Darii Labuda, Alicjii Dawidowskiej, Hanny Reszka, Iwony Koszałka-Arent, Anity Witos, Sabiny Migowskiej, Brygidy Knopik oraz Pana Artura Formela oraz uczniów, którzy przygotowywali zarówno posiłki jak i zadbali o sprawną obsługę naszej uroczystości.