• ZBIÓRKA DARÓW DLA POMORSKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI

• 18.01.2018 14:36
      • Prezentujemy opis akcji, którą przeprowadziliśmy w naszej szkole.
      • Zbiórka Milczący Anioł” - tak Pomorskie Hospicjum dla Dzieci nazwało zbiórkę, w której zachęcało do pomocy w zebraniu potrzebnych środków czystości dla swoich podopiecznych. W naszej szkole zbiórka ta odbyła się w dniach od 13.11 - 15.12.2017 roku. Polegała ona na tym, że co tydzień w określonych godzinach zbieraliśmy od uczniów środki czystości, które przynieśli. Do klas 1-4 trafiły również zdjęcia wraz z informacjami podstawowymi (takimi jak imię, nazwisko, wiek oraz zainteresowania) o podopiecznych Hospicjum, po to by klasy mogły wysłać do nich list. Dnia 19 grudnia do naszej szkoły zawitała Pani z wolontariatu, która przedstawiła nam prezentację na temat ich podopiecznych. Pokazywała również poruszające filmy. W jednym z nich był chłopiec, którego marzeniem było zobaczyć piosenkarza Zenona Martyniuka. Dzięki działalności wolontariatu chłopak mógł wybrać się na jego koncert. Na innym zaś był chłopczyk, który pierwszy raz w życiu powiedział “Kocham Cię, Mamo”, filmik ten był bardzo wzruszający. Dzięki tej prezentacji poznaliśmy bliżej podopiecznych Hospicjum, co dało nam jeszcze większą radość z faktu iż mogliśmy im pomóc. Poniżej umieściliśmy tabelkę, w której zawarte są zestawienia produktów oraz ich ilości jakie udało nam się zebrać:

PROSZKI

PŁYNY DO PŁUKANIA UBRAŃ

ARTYKUŁY HIGIENICZNE TYPU GĄBKI DO MYCIA CIAŁA, PASTY DO ZĘBÓW

PŁYNY DO MYCIA NACZYŃ, OKIEN

CHUSTECZKI NAWILŻANE

ŚRODKI DO CZYSZCZENIA WC, MLECZKA, CIF

SZAMPONY DO MYCIA WŁOSÓW, PŁYNY DO MYCIA RĄK, PŁYNY DO KĄPIELI

MYDŁA W PŁYNIE

PŁYNY DO MYCIA PODŁÓG, GLAZURY, PŁYNY DO PRANIA, CHUSTECZKI NAWILŻANE DO KUCHNI

PŁYNY DO PODŁÓG, PRANIA

MYDŁA W KOSTCE

KREMY OCHRONNE, OLIWKI PIELĘGNACYJNE

PŁYNY DO PRANIA, DO NACZYŃ

SUMA: 460 PRODUKTÓW

Dnia 9 stycznia 2018 roku pracownicy z Hospicjum odebrali ze szkoły zebrane środki, po czym zawieźli je do Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPARLI NASZĄ AKCJĘ.