• Spotkania z "Mitologią"

• 26.10.2016 09:44
      • Klasa V w ramach omawiania na lekcjach lektury "Mitologia" udała się 13 października 2016 roku  na przedstawienie zatytułowane "Nić życia, czyli mity greckie splątane w kłębku", które odbyło się w Bytowskim Centrum Kultury.
      • Dzięki przedstawieniu uczniowie mogli zobaczyć, jak prezentują się bogowie mitologiczni, poznać inne mity niż te, o których mówili na lekcjach oraz przygotować się poprzez obserwację do własnych wystąpień.

"Dzień z mitologią w klasie V" nastąpił 20 października 2016 roku. Wtedy to uczniowie przebrani za bogów, boginie, herosów i bohaterów mitologicznych odwiedzali klasy młodsze naszej szkoły podstawowej: dzieci z przedszkola, "zerówki"  oraz uczniów z klas I - IV Goście z Olimpu opowiadali o sobie, pokazywali atrybuty a czasami nawet pozwalali je potrzymać. "Dzień z mitologią" zakończył pracę uczniów z lekturą. Teraz przed nimi pozostaje jeszcze tylko praca klasowa sprawdzająca wiedzę uczniów o mitologii. Trzymajmy za nich kciuki. Zdjęcia z wyjazdu oraz "Dnia z mitologią w klasie V" do zobaczenia w albumie fotograficznym na naszej stronie.