• W KRAINIE MAPETÓW

• 23 października klasy I-III wybrały się do Kartuskiego Centrum Kultury  na przedstawienie pt." Kraina Mapetów". Był to spektakl przedstawiający świat lalek pełnych radości, kolorów, zabawy,  a także elementów edukacyjnych. "Kraina Mapetów" to interaktywne, lalkarskie show dla dzieci i dorosłych. Poznaliśmy tajemnice budowy lalek, nauczyliśmy się animacji, a także wzięliśmy udział w występach z lalkami typu mapety. Wystąpiły postacie lalkowe inspirowane  między innymi. Minionkami, Trollami,  Królem Julianem, pingwinami z Madagaskaru, a także księżniczką Elsą i Olafem oraz wieloma innymi. Spektakl był dobrą zabawą,  a także nauką sztuki lalkarskiej. Animacja lalkami  nauczyła dzieci śmiałości i kreatywności oraz dostarczyła wiele chwil szczerego śmiechu.

• Ślubowanie klasy I w Szkole Podstawowej w Tuchlinie

• 31 X 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Dla pierwszoklasistów i ich rodziców był to bardzo ważny i uroczysty dzień. Na początku uroczystości zabrał głos pan dyrektor, później uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, następnie uczniowie klas starszych przygotowali taneczną niespodziankę, a na koniec rodzice obdarowali swoje pociechy słodkimi rożkami. Po uoczystości szczęśliwi pierwszoklasiści z rodzicami udali się na słodki poczęstunek. Powodzenia pierwsza klaso! Zdjęcia w galerii.

• Maraton Czytania w Szkole Podstawowej w Tuchlinie

• Za nami pierwszy Maraton Czytania zoorganizowany w związku z przystąpieniem naszej szkoły do "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Wydarzeniu przyświecało hasło "Tuchlino czyta!".

17 listopada 2017r. na pierwszej godzinie lekcyjnej uczniowie klas I-III spotkali się na sali gimnastycznej, by oddać się lekturze ulubionych książek. Kilka godzin później w tym samym celu i miejscu zebrali się uczniowie klas IV-VII oraz II i III gimnazjum. Każdy z uczniów miał wybraną przez siebie książkę, którą postanowił czytać podczas maratonu.

Najważniejszym celem wydarzenia było pokazanie młodemu pokoleniu, jak ciekawe mogą być książki i że mogą być doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Mamy nadzieję, że Maraton Czytania stanie się tradycją w naszej szkole.

• Przedszkolaki podczas spaceru na pobliski cmentarz

• Nasze kochane przedszkolaki udały się na pobliski cmentarz aby symbolicznie zapalić znicz. Wspomnieliśmy tych, którzy od nas odeszli. Dzieci dowiedziały się kiedy i dlaczego obchodzimy Swięto Zmarłych, dlaczego należy zachować powagę i spokój na cmentarzu oraz, że należy dbać o groby.