• Głośne czytanie

• 23.03.2017 10:28
      • Dnia 23.03.2017 Pani Irena Pezda zaprosiła dzieci z oddziału zerowego na zajęcia głośnego cztania. Słuchacze poznali między innymi wiosenne przygody Jędrka i jego przyjaciela Leśnego Niedźwiadka, a także zasady zachowania się podczas burzy. Dzieci po powrocie do klasy opowiedziały swojej wychowawczyni o tym, jak niebezpieczne jest zbliżanie się do ptasiego gniazda oraz wyjaśniły, czym jest telewizor i dlaczego chmury mają różne kształty. A oto wnioski plynące z zajęć:
        - Nigdy nie zabieraj i nie psuj pustych gniazd! Na pewno ktoś w nich mieszka.
        - Rośliny odkopane spod śniegu trzeba zawsze przykryć z powrotem. Śnieg jest dla nich jak ciepła kołderka.
        - Podbiał jest leczniczym kwiatkiem. Jeśli ktoś kaszle, trzeba zaparzyć kwiaty podbiału i napar pić trzy razy dziennie malymi łyczkami.
        - Kiedy słońce wspina się do góry- to znazy, że jeszcze nie minęło południe, a pierzaste obłoki wróżą deszcz.
        - Ptasie mamy są płochliwe, nie dotykaj gniazd ani jajeczek.
        - Piorun uderza w najwyższy punkt, dlatego nigdy nie chowaj się pod drzewami w czasie burzy.
        Dzieci wraz z wychowawcą serdecznie dziękują za cenną lekcję.